Bookmark and Share

Nová tvář ligy BHL v roce 2017

Vydáno dne 17. 05. 2017 (2086 x přečteno)

Břeclavská hasičská liga tento rok odstartuje svůj 12. ročník ...


Břeclavská hasičská liga tento rok odstartuje svůj 12. ročník soutěží v Jezeřanech-Maršovicích poslední květnovou sobotu. Velkou změnou v letošním ročníku je především „otevřenost“ ligy, která umožňuje všem soutěžním týmům, které se zúčastní soutěží zařazených do ligy bodovat a tak současně bojovat o titul mistra BHL.

Do celého seriálu soutěží BHL je zařazeno celkem 10 soutěží v kategoriích muži a ženy. Atraktivitou je především odlišnost jednotlivých závodů. Začíná se na Znojemsku ve zmíněných Jezeřanech-Maršovicích. Zde je soutěž současně zařazena do Znojemské ligy, což podporuje hojnou účast. 4. 6. pokračuje BHL dalším závodem v Pasohlávkách, zařazeným i do Extraligy ČR v požárním útoku. Závod atraktivní jak pro nadšence požárního sportu, tak i náhodné kolemjdoucí.

V polovině června bude přichystaná dráha pro požární útok v Tvrdonicích. Zajímavostí je, že toto kolo je současně i postupovou soutěží okresu Břeclav. Týden na to čeká soutěžní družstva Memoriál poručíka J.Garguly v Moutnicích. Běží se zde na nástřikové terče, čímž je soutěž sama o sobě dost zajímavá.

Termín státního svátku slovanských věrozvěstů je již tradičně spjat se soutěží v Lanžhotě, která potěší diváky, neboť mohou dráhu sledovat přehledně z tribuny. Noční závody se konají ve Velkých Pavlovicích počátkem července a nezvyklostí tohoto závodu je nejen zápolení ve tmě, ale také totožné podmínky pro muže i ženy.

Nejmladší soutěží v seriálu BHL je ta v Hruškách, kde se letos poběží podruhé. Poslední červencovou sobotu se pak podruhé poběží na novém hřišti v Kobylí. Přitom se soutěž v Kobylí koná již po sedmnácté.

V polovině srpna se bude soutěžit v Břeclavi – Poštorné. Soutěžní seriál zde vrcholí a často se zde o vítězi BHL rozhodne. Poslední soutěž v BHL je také již tradičně v Bořeticích, kde je mimo kategorii muži a ženy soutěží i stará garda.

Atraktivitu BHL výrazně zvyšují partneři ligy, díky kterým se letos soutěží i o zajímavé a hodnotné ceny.

Celkově je BHL zvláštní v tom, že ač jde o ligu na Břeclavsku, soutěže probíhají celkem ve třech okresech.